logo

adres marker Wacława Gąsiorowskiego 15, 05-510 Konstancin-Jeziorna

Pon -Pt: 8:00 - 20:00

poprzedni slide

Oddział Dzienny Psychiatryczny

Pozwól sobie pomóc
i odzyskaj komfort życia.

skontaktuj się z nami
poprzedni slide

Centrum Zdrowia Psychicznego świadczy usługi w ramach

Narodowy Fundusz Zdrowia

poznaj nasz oddział

Oddział dzienny psychiatryczny:

Oferta Oddziału Dziennego jest kierowana do Pacjentów pełnoletnich z zaburzeniami psychicznymi, którzy mają trudności w funkcjonowaniu społecznym i zawodowym.

Kwalifikacja do oddziału odbywa się na podstawie skierowania od lekarza. Przyjęcie do oddziału poprzedza rozmowa kwalifikacyjna przeprowadzana przez Kierownika Oddziału dziennego CZP Piaseczno, mająca na celu określenie potrzeb pacjenta i dobór dla Pacjenta odpowiednich oddziaływań terapeutycznych.

Pobyt na Oddziale  ma na celu redukcję objawów i zapobieganie nawrotom choroby, a także poprawę funkcjonowania indywidualnego i społecznego. Leczenie na oddziale dziennym psychiatrycznym mogą podjąć Pacjenci, których stan zdrowia pozwala na codzienne uczestnictwo w zajęciach terapeutycznych i psychoterapeutycznych.

 

poznaj

W ramach oddziału dziennego
pacjenci mogą korzystać z:

1. Psychoterapii grupowej

Jest to forma leczenia, która korzysta z narzędzia jakim jest grupa. Poprzez stworzenie odpowiedniej, bezpiecznej sytuacji, terapia grupowa umożliwia nauczenie się pełniejszych i bardziej zadowalających relacji z innymi ludźmi. Oddziaływania psychoterapeutyczne dają możliwość zmniejszenia lęku, poczucia izolacji społecznej, uświadomienie sobie źródeł swojego bólu emocjonalnego oraz podjęcie się wprowadzania zmian, a także obserwowania zmian u innych. Sprzyja to również odkrywaniu swoich mocnych stron, rozwijaniu umiejętności radzenia sobie z trudami życia oraz poznawaniu nowych sposobów zachowania.

2. Psychodramy

Psychodrama jest metodą, która poprzez spontaniczne działanie umożliwia proces twórczej zmiany w obrębie własnych reakcji , postaw, nawyków, zachowań i przyjmowanych w życiu ról. Techniki psychodramatyczne mają na celu uwolnienie kreatywnego potencjału, łączą elementy autorefleksji, autoedukacji i zabawy z indywidualną i grupową pracą terapeutyczną oraz wzajemnym dzieleniem się informacjami zwrotnymi.

3. Pracy z ciałem

Praca z ciałem to metoda, która uczy rozpoznawania i interpretowania sygnałów, jakie wysyła ciało oraz integrowania ich z płaszczyzną emocjonalną. Ćwiczenia pomagają w identyfikowaniu napięć, a następnie ich rozluźnianiu, uwrażliwieniu na własne potrzeby fizyczne i psychiczne. W pracy wykorzystujemy m.in. elementy stretchingu, dramy, rytmiki, a także technik oddechowych.

4. Treningu relaksacji

Pomaga poradzić sobie z napięciem emocjonalnym i somatycznym. Pozwala na kontrolowanie reakcji organizmu oraz głębsze poznanie ich przyczyn. W skład technik wchodzą między innym techniki medytacyjne, trening Schultza i Jacobsona, afirmacje, techniki oddechowe, relaksacje poprzez wizualizacje, relaksację z wykorzystaniem dźwięków i muzyki.

5. Praktyki uważności

Polega ona na ćwiczeniu umysłu i wchodzeniu w stan skupienia. Trening jest prowadzony na podstawie 8 tygodniowego programu MBLC (Mindfulnes Based Living Course). Pozwala Pacjentom poznawać i praktykować uważność za pomocą technik rozwijających poczucie świadomego ciała i umysłu.

Na Oddziale Dziennym są leczeni pacjenci niewymagający leczenia całodobowego z następującymi rozpoznaniami: pacjenci doświadczający zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, zaburzeń pod postacią somatyczną, psychoz, zaburzeń osobowości.

Formy pomocy udzielane w ramach Oddziału Dziennego to m.in. opieka lekarska, farmakoterapia, psychoterapia grupowa, psychodrama, psychoedukacja, psychorysunek, trening uważności, trening poznawczy terapia zajęciowa, arteterapia, relaksacja, terapia ruchem, praca z ciałem, zajęcia integracyjne, indywidualne wsparcie i opieka psychologa.

Pobyt na Oddziale wynosi 12 tygodni. Zajęcia odbywają się w godzinach  8.00-14.00 od poniedziałku do piątku. Pacjenci aktywni zawodowo na czas pobytu na Oddziale otrzymują zaświadczenie o niezdolności do pracy.

poznaj

Poznaj tematy, które pomogą Ci odnaleźć drogę

Z myślą o osobach potrzebujących pomocy przygotowaliśmy blog, w którym będziemy poruszać tematy związane z psychologią, psychiatrią, jak i rozwojem psychologicznym człowieka.

Mamy nadzieję, że nasze teksty pomogą rozwiać wątpliwości i odpowiedzą na pytania. W razie potrzeby warto zgłosić się do nas bezpośrednio, a nasi specjaliści udzielą odpowiedniej pomocy i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Interesują Cię konkretne zagadnienia? Chętnie je opiszemy.

Centrum Zdrowia Psychicznego Piaseczno Narodowy Fundusz Zdrowia

CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO - PIASECZNO

ul. Wacława Gąsiorowskiego 15 i 12/14,
05-510 Konstancin-Jeziorna
Od poniedziałku do piątku
od 8:00 do 20:00

Napisz do nas

Wysłanie wiadomości oznacza akceptacje polityki RODO

  Centrum Zdrowia Psychicznego Piaseczno Narodowy Fundusz Zdrowia

  CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO - PIASECZNO

  ul. Wacława Gąsiorowskiego 15 i 12/14,
  05-510 Konstancin-Jeziorna
  Od poniedziałku do piątku
  od 8:00 do 20:00