logo

adres marker Wacława Gąsiorowskiego 15, 05-510 Konstancin-Jeziorna

Pon -Pt: 8:00 - 20:00

poprzedni slide

Poradnia Zdrowia Psychicznego

Pozwól sobie pomóc
i odzyskaj komfort życia.

skontaktuj się z nami
poprzedni slide

Centrum Zdrowia Psychicznego świadczy usługi w ramach

Narodowy Fundusz Zdrowia

poznaj naszą poradnię

Poradnia Zdrowia Psychicznego

Poradnia Zdrowia Psychicznego w Centrum Zdrowia Psychicznego Piaseczno zajmuje się poradnictwem i leczeniem w zakresie zdrowia psychicznego. W poradni pacjentów przyjmuje zespół specjalistów: lekarze psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci oraz inni specjaliści – np. terapeuci środowiskowi i pracownicy socjalni.

Poradnia Zdrowia Psychicznego jest właściwym miejscem dla osób, które chcą kompleksowo zadbać o swoje zdrowie psychiczne. W  pracy kładziemy szczególny nacisk na bezpieczeństwo i poczucie komfortu psychicznego  Pacjenta. Pracujemy m.in. w oparciu o aktualne standardy postępowania opracowywane przez Konsultanta Krajowego w dziedzinie psychiatrii oraz zalecenia polskich  i międzynarodowych towarzystw psychiatrycznych. Oferujemy pomoc w pełnym spektrum zaburzeń psychicznych osób dorosłych : pomagamy osobom zmagającym się z problemami osobistymi,  zmianami nastroju, problemami ze snem,  dolegliwościami psychosomatycznymi (nerwicami)  lękiem,  niepokojem, trudnościami z pogodzeniem się z utratą bliskiej osoby, bezradnością oraz smutkiem.

W  Poradni Zdrowia Psychicznego zajmujemy się leczeniem depresji oraz zaburzeń lękowych, pomagamy pacjentom z zaburzeniami osobowości. Leczymy także chorych na  schizofrenię oraz chorobę afektywną dwubiegunową. Naszymi pacjentami są również osoby w wieku podeszłym, doświadczające problemów z pamięcią.

poznaj

Leczenie obejmuje:

Centrum Zdrowia Psychicznego dla Powiatu Piaseczyńskiego dla dorosłych to miejsce,
w którym Pacjent może dostać potrzebne wsparcie i pomoc medyczną.

 

1. Konsultacja psychiatryczna

Podstawą konsultacji psychiatrycznej jest badanie przeprowadzane w formie wywiadu, czyli rozmowy z pacjentem. Takie badanie pozwala na postawienie właściwej diagnozy, zaplanowanie ewentualnych badań dodatkowych i zaproponowanie adekwatnego do sytuacji postępowania - leczenia farmakologicznego, różnych form wsparcia psychologicznego, psychoterapii, a czasem skierowania do innej specjalistycznej placówki ( np. w przypadku uzależnienia od alkoholu, leków, narkotyków).

2. Diagnostyka psychologiczna

Diagnoza psychologiczna to proces, w ramach którego psycholog w oparciu o odpowiednie narzędzia diagnostyczne - np. pogłębiony wywiad, narzędzia testowe, poznaje psychologiczne mechanizmy funkcjonowania badanej osoby, jej mocne strony, obszary trudności, wyjaśnia pojawiające się problemy oraz opisuje możliwości i sposoby zmiany.

3. Wsparcie psychologiczne

Wsparcie psychologiczne jest formą pomocy dedykowanej osobom przeżywającym jakiegoś rodzaju kryzys, które mają problem z przystosowaniem się do nowych okoliczności, zwłaszcza do gwałtownie zmieniającej się sytuacji życiowej. Wsparcie psychologiczne powinno być dostępne „tu i teraz”, jest działaniem krótkoterminowym skupionym na konkretnym temacie lub problemie.

4. Psychoterapia indywidualna

Celem psychoterapii indywidualnej jest osiągnięcie zmiany w funkcjonowaniu osoby zmagającej się z trudnościami lub zaburzeniami i poprawa jakości jej życia. W zależności od nurtu ma nieco inne założenia, różne są stosowane techniki terapeutyczne opierające się głównie na rozmowie.

Poradnia Zdrowia Psychicznego w Centrum Zdrowia Psychicznego Piaseczno udziela indywidualnych świadczeń medycznych: profilaktycznych  i-leczniczych w ramach opieki ambulatoryjnej. W razie potrzeby wystawiane są recepty oraz wydawane   orzeczenia o czasowej niezdolności do pracy ( zwolnienie lekarskie, czyli ZUS ZLA). Pomoc  jest skierowana do osób pełnoletnich z powiatu piaseczyńskiego: m. in mieszkańców Piaseczna, Konstancina-Jeziorny, Góry Kalwarii, Prażmowa, Tarczyna, Lesznowoli.

Jak przygotować się do swojej pierwszej wizyty u lekarza psychiatry w Centrum Zdrowia Psychicznego Piaseczno? Wskazówki dla pacjenta. 

Wizyta u psychiatry nie wymaga specjalnych przygotowań. Spotkanie polega głównie na rozmowie, ewentualnie krótkim badaniu somatycznym. Pierwsza wizyta u psychiatry trwa do 60 minut. Warto spisać najważniejsze kwestie i pytania, żeby w czasie wizyty nie zapomnieć o nich z powodu stresu. W czasie wizyty lekarz zada szereg pytań, aby lepiej zrozumieć na czym polega aktualny problem pacjenta, poznać jego historię. Jeśli pacjent leczył się wcześniej psychiatrycznie – należy przynieść posiadaną dokumentację ( np. wypisy ze szpitali) oraz listę wszystkich przyjmowanych ( nie tylko przepisanych przez psychiatrę) leków.

poznaj

Poznaj tematy, które pomogą Ci odnaleźć drogę

Z myślą o osobach potrzebujących pomocy przygotowaliśmy blog, w którym będziemy poruszać tematy związane z psychologią, psychiatrią, jak i rozwojem psychologicznym człowieka.

Mamy nadzieję, że nasze teksty pomogą rozwiać wątpliwości i odpowiedzą na pytania. W razie potrzeby warto zgłosić się do nas bezpośrednio, a nasi specjaliści udzielą odpowiedniej pomocy i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Interesują Cię konkretne zagadnienia? Chętnie je opiszemy.

Centrum Zdrowia Psychicznego Piaseczno Narodowy Fundusz Zdrowia

CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO - PIASECZNO

ul. Wacława Gąsiorowskiego 15 i 12/14,
05-510 Konstancin-Jeziorna
Od poniedziałku do piątku
od 8:00 do 20:00

Napisz do nas

Wysłanie wiadomości oznacza akceptacje polityki RODO

    Centrum Zdrowia Psychicznego Piaseczno Narodowy Fundusz Zdrowia

    CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO - PIASECZNO

    ul. Wacława Gąsiorowskiego 15 i 12/14,
    05-510 Konstancin-Jeziorna
    Od poniedziałku do piątku
    od 8:00 do 20:00