logo

adres marker Wacława Gąsiorowskiego 15, 05-510 Konstancin-Jeziorna

Pon -Pt: 8:00 - 20:00

poprzedni slide

Zespół Leczenia Środowiskowego

Pozwól sobie pomóc
i odzyskaj komfort życia.

skontaktuj się z nami
poprzedni slide

Centrum Zdrowia Psychicznego świadczy usługi w ramach

Narodowy Fundusz Zdrowia

poznaj nas

Zespół leczenia środowiskowego:

W Zespole Leczenia Środowiskowego w Centrum Zdrowia Psychicznego Piaseczno zatrudnione są osoby o różnych specjalnościach zawodowych: psychiatrzy, psycholodzypielęgniarki, pracownicy socjalni, terapeuci zajęciowi, arteterapeuci. Terapia w Zespole Leczenia Środowiskowego jest formą intensywnej opieki psychiatrycznej dla pacjentów przewlekle chorujących, wymagających intensywniejszych oddziaływań, niż te, świadczone przez Poradnię Zdrowia Psychicznego. Celem pracy Zespołu jest skrócenie czasu pobytu w oddziale całodobowym, a w niektórych wypadkach uniknięcie hospitalizacji i zapobieganie nawrotom. Do Zespołu nie są przyjmowani pacjenci, którzy ze względu na swój stan psychiczny lub fizyczny, wymagają leczenia szpitalnego.

Pacjenci zespołu leczenia środowiskowego znajdują się pod fachową ikompleksową opieką, obejmującą pomoc psychiatryczną, psychologiczną oraz pielęgniarską. Otwiera to możliwość leczenia psychiatrycznego w środowisku, zwiększenie częstości oddziaływań, w tym wizyt domowych . Praca zespołowa pozwala na uważne obserwowanie stanu zdrowia Pacjenta, szybkie, elastyczne reagowanie na ewentualne pogorszenie stanu psychicznego, pozwalając na uniknięcie hospitalizacji. . Wsparciem mogą być objęte  również rodziny osób chorych.

poznaj

Dla kogo:

zespół leczenia środowiskowego

To forma intensywnej opieki ambulatoryjnej. Leczenie środowiskowe nie jest nowym modelem postępowania przy przewlekłych zaburzeniach psychicznych, jednak wciąż wielu Pacjentów i ich bliskich nie wie, że można skorzystać z takiej formy pomocy. Zespół Leczenia Środowiskowego to forma terapii domowej dla osób z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi. Zapewnia świadczenia zdrowotne w środowisku społecznym pacjentom, którzy:

1.

zakończyli leczenie w oddziale całodobowym lub dziennym i wymagają dalszych, intensywnych oddziaływań socjoterapeutycznych, farmakologicznych i rehabilitacyjnych

2.

z którymi nie udało się uzyskać trwałej efektywnej współpracy w leczeniu w warunkach oddziału szpitalnego lub poradni (np. chorzy wielokrotnie hospitalizowani)

Centrum Zdrowia Psychicznego Piaseczno Narodowy Fundusz Zdrowia

CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO - PIASECZNO

ul. Wacława Gąsiorowskiego 15 i 12/14,
05-510 Konstancin-Jeziorna
Od poniedziałku do piątku
od 8:00 do 20:00

Napisz do nas

Wysłanie wiadomości oznacza akceptacje polityki RODO

  Centrum Zdrowia Psychicznego Piaseczno Narodowy Fundusz Zdrowia

  CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO - PIASECZNO

  ul. Wacława Gąsiorowskiego 15 i 12/14,
  05-510 Konstancin-Jeziorna
  Od poniedziałku do piątku
  od 8:00 do 20:00